Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

300 klasyków na Zamku Topacz: MotoClassic Wrocław 2014

13 sie 14 11:12

Blisko 300 klasycznych pojazdów pojawi się na wystawie MotoClassic Wrocław (15-16-17 sierpnia 2014) zorganizowanej na zamku Topacz.

Udostępnij
0
Skomentuj

To już czwarta z kolei impreza tego typu – największa z dotychczasowych. Swój udział zapowiedziało 170 załóg samochodowych (auta przedwojenne i powojenne – do 1980 r.), poza tym pojawią się kolekcjonerzy zabytkowych motocykli, pojazdów militarnych, aut z tzw. demoludów.

Najcenniejszymi samochodami, jakie będzie można zobaczyć na zamku w Bielanach Wrocławskich (ok. 15 km na południe od Wrocłwia, tuż przy ekspresowej drodze S8) będą: Mercedes Pozen z 1912 roku, Audi 14/35 typ C Alpensieger oraz sportowe Audi Front 225 Roadster z 1935 roku.

Mercedes Pozen z 1912 r. Mercedes Pozen z 1912 r. Foto: Auto Świat

Dwa ostatnie modele przyjadą specjalnie na wrocławską wystawę z muzeum Audi w Niemczech.

Na Zamku Topacz wystawione będą także dwa unikatowe modele Volkswagenów z muzeum w Wolfsburgu: Carmann oraz model 412 – każdy z nich zdudowany został tylko w jednym egzemplarzu.

Jak poinformował nas kustosz Muzeum Motoryzacji w Topaczu – Adam Kornafel – podczas tegorocznego MotoClassic Wrocław zaprezentowanych zostanie ok. 40 samochodów przedwojennych, 70 motocykli – w tym duża kolekcja polskich Sokołów, kilkadziesiąt pojazdów militarnych.

Polski motocykl Sokół Polski motocykl Sokół Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Fani sportu będą mogli obejrzeć dakarowego Stara oraz wystawę eksponatów związanych z Rajdem Dakar.

Wśród gości specjalnych pojawi się Sobiesław Zasada ze swoim BMW 328, na którym startował w latach 50.

W piątek 15 sierpnia kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów weźmie udział w wieczornej paradzie po Wrocławiu (pojawią się m.in. na rynku, pod Operą i pod Halą Ludową).

W sobotę i w niedzielę (16-17 sierpnia) wszystkie klasyki będzie można podziwiać na zamku Topacz.

(Zdjęcia w galerii przedstawiają klasyki prezentowane w Topaczu w 2013 roku).

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej