Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

70 lat Porsche – wielka parada w Goodwood

16 lip, 14:24

Porsche świętuje 70-lecie. Ale nie firmy, gdyż ta została założona w 1931 r. przez Ferdinanda Porsche, tylko wyprodukowania pierwszego modelu – 356, co nastąpiło w 1948 r.

Udostępnij
0
Skomentuj

Z tej okazji w Goodwood, podczas Festival of Speed, odbyła się wielka parada ponad 50 historycznych modeli Porsche przywiezionych na tę okazję z Muzeum w Stuttgarcie.

„Auto Świat" brał udział w tych obchodach, a nasz wysłannik do Goodwood brał udział w paradzie, prowadząc czerwone Porsche 911 turbo o mocy 408 KM z 1997 r. (ostatnie z silnikiem chłodzonym powietrzem). Jego sąsiadem w paradzie był słynny kierowca Walther Rohrl.

Pierwsze modele Porsche – 356 powstały w latach 1948-55, miały wiele części z VW Garbusa (m.in. silniki 4-cylindrowe o mocach od 40 do 70 KM. Dziś Porsche 356 to bardzo cenne klasyki, poszukiwane przez kolekcjonerów. Kosztują (w dobrym stanie) od ponad 100 tys. euro do ponad pół miliona euro, a 550 Spyder – ponad 3 mln. euro!

W 1963 r. pojawiły się pierwsze modele 911 z silnikami 6-cylindrowymi. Ten model produkowany jest do dziś.

Porsche budowało także samochody wyścigowe, w tym specjalne wersje na wyścig 24-godziny LeMans. Wszystkie typy i rodzaje firma pokazała w Goodwood. W galerii prezentujemy kilkadziesiąt najciekawszych modeli w dziejach Porsche.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

70 lat Porsche – wielka parada w Goodwood (slajd 1 z 34)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego