Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Austin Johna Lennona do kupienia

17 sty 17 10:35

Samochód Johna Lennona – Austin Princess z 1956 r. – ponownie jest do kupienia.

Udostępnij
0
Skomentuj

Ponownie, ponieważ w sierpniu 2016 r. Princessa należąca do Lennona była wystawiona na aukcji RM Sotheby's, ale oferowana cena była za niska i auto nie zmieniło właściciela.

Teraz Austin z 1956 r. należący do słynnego członka zespołu The Beatles znowu jest wystawiony do sprzedaży na aukcji w Arizonie (USA).

Ciekawa jest historia auta, którym jeździł John Lennon i jego żona – Joko Ono. Pierwotnie Austin był... karawanem. Lennon kupił to auto w sierpniu 1971 roku (jako mocno używane, miało bowiem już 15 lat). Zachował się z tego okresu oryginalny dokument rejestracyjny, który sam w sobie jest cennym dokumentem i pamiątką po Lennonie.

Austin został przebudowany w środku, wstawiono tam fotele lotnicze. Auto przeszło do historii dzięki sławnemu właścicielowi oraz dzięki udziałowi w filmie „Imagine" (film biograficzny o Lennonie).

Austin Princess Johna Lennona został w latach 70. sprzedany do USA, a w 2008 r. przekazany do Austin Rock and Roll Car Museum.

Austin Johna Lennona jest w stanie idealnym, ma silnik 4-litrowy, 6-cylindrowy o mocy 125 KM i 4-biegową skrzynię. Hamulce bębnowe na 4 kołach. Ten model produkowany był w W. Brytanii w latach 1947-56.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Carscoops / Auto Świat

Austin Princess Johna Lennona

Austin Princess Johna Lennona silnik 4-litrowy o mocy 125 KM. Austin „zagrał" w filmie biograficznym o Lennonie – „Imagine"

Foto: Carscoops / Auto Świat

Foto: Carscoops / Auto Świat

Foto: Carscoops / Auto Świat

Foto: Carscoops / Auto Świat

Austin Johna Lennona do kupienia (slajd 1 z 5)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego