Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Auto Świat Classic 1/2017 już w sprzedaży

25 sty 17 09:41

Końcówka 2016 roku przyniosła wiele niespodzianek, niestety, nie zawsze pozytywnie nastrajających miłośników klasycznej motoryzacji

Udostępnij
0
Skomentuj
Auto Świat Classic 1/2017 Auto Świat Classic 1/2017 Foto: Auto Świat / Auto Świat

Jeszcze jesienią rozgorzała dyskusja na temat zmiany zasad przeprowadzania obowiązkowych badań technicznych pojazdów. W głowach posłów rządzącej koalicji pojawił się pomysł, żeby karać spóźnialskich wyższą ceną badania oraz absurdalną koniecznością wykonywania go w specjalnej, jedynej w województwie stacji kontroli.

Po co takie restrykcje? Argumentuje się to poprawa bezpieczeństwa na drogach. To wyjaśnienie jest zawsze dobre, a do tego: czy ktoś odważy się zaprotestować? Skoro tyle aut porusza się bez ważnych badań technicznych, wprowadźmy kary za ich brak. Posłowie jedna nie wymyślili, jak zmusić właścicieli pojazdów migających się od tego obowiązku, żeby jednak pofatygowali się do stacji diagnostycznej. Takimi drobnostkami, jak jeżdżące tylko okresowo young- i oldtimery z białymi tablicami, które z racji garażowania mogą się na badanie spóźnić, nikt sobie już głowy nie zaprząta.

Na szczęście na razie sprawa przycichła, ale czy na długo? Pojawił się za to pomysł czasowego wyrejestrowania auta, ale też czasowo upadł...

W najnowszym wydaniu magazynu „Auto Świat Classic” (1/2017) poza opisami i testami wielu modeli klasyków, dwa interesujące materiały z polskiego podwórka. Samochody z Nysy, czyli eksportowy szlagier PRL. To popularne auta, które przez wiele lat tworzyły krajobraz polskich dróg. Różnie je oceniano. Spoglądano z niechęcią, zwłaszcza, gdy do Polski swobodnie zaczęły napływać – nawet te używane – pojazdy dostawcze zachodniej produkcji.

O 40 latach pracy w FSO, prototypach Syreny 110, Warszawy 210 i Warsa, licencji fiata 125p oraz talonach na samochody rozmawiamy z Edwardem Pietrzakiem, byłym dyrektorem FSO.

Auto Świat Classic 1/2017 Auto Świat Classic 1/2017 Foto: Auto Świat / Auto Świat

To tylko wybrane tematy z najnowszego wydania magazynu „Auto Świat Classic” (1/2017), który trafił do sprzedaży 25 stycznia 2017 r.

Zapraszamy do lektury!

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej