Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Volvo 480 - zbyt awangardowe jak na swoje czasy

Komentarze (20)

Napisz komentarz
No photo
No photo ~Khamsin Użytkownik anonimowy
~Khamsin :
Przed prawie dwoma laty pan Burchard napisał dużo dłuższy, treściwszy i barwniejszy artykuł o Volvo 480. Choć z drugiej strony dużo więcej było w nim bajek. Nic za darmo, można by pomyśleć, gdyby taka korelacja byłaby normalna w branżowym periodyku - smutna prawda jest taka, że owa korelacja jest rzeczywistością. Po co więc taki kulawy artykulik o niczym teraz, nawet jeśli bajek w nim mniej? Szokuje, przy tym brak tak podstawowych informacji, że wczesne silniki 1.7 były praktycznie identyczne z tymi montowanymi w niektórych modelach Renault bo to były po prostu silniki Renault (F3N). Wersja turbodoładowana (typowe soft turbo) oczywiście miała nieco inny osprzęt bo było to rozwiązanie stosowane tylko u Volvo. W ogóle cały zespół napędowy wraz z zawieszeniem przednim miał wiele wspólnych części z Renault bowiem powstawał przy współpracy francuskiego partnera. Dziwne, że autor nawet się nie zająknął o tym choć wypadałoby to napisać głośniej niż tylko półgębkiem. A tu nawet tego zabrakło choć autor opowiada o kwestiach użytkowych istotnych dla ewentualnego nabywcy takiego youngtimera! Brak nawet tak podstawowych informacji jakie silniki były w nim montowane. A że był też i turbodoładowany możemy dowiedzieć się ze zdjęcia dzięki napisowi na karoserii. Brawo! Jeśli wiedzę możemy a może mamy (?!) ściągnąć z innych źródeł to po co w ogóle ten artykuł? Jako zaczyn intelektualny?
31 sty 19:08 | ocena: 89%
Liczba głosów:9
89%
11%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
~Khamsin
do ~Romuald:
No photo ~Romuald Użytkownik anonimowy
31 sty 14:42 użytkownik ~Romuald napisał
Volvo z czasów kiedy marka była jeszcze Szwedzka a nie jak obecnie Chińska. Szukam obecnie samochodu ale w Volvo maja teraz tylko czterocylindrowe i to jeszcze jak drobie jak za chiński produkt, masakra. Kto to kupuje i jeszcze za to tyle płaci.
Marka była szwedzka? Jak najbardziej. Tyle tylko, że w momencie debiutu 480-ki produkowała jeszcze samochód duński a ten, jak i cała rodzina Volvo 400 miała większość techniki od francuskiego Renault. Dowcip polega na tym, że w czasach kiedy Volvo było jeszcze marką szwedzką było mniej szwedzkie niż teraz kiedy marka ta należy do Chińczyków. Bowiem od połowy lat 70 Volvo nie było tak czysto szwedzkie jak dziś o czym jak widać nie masz nawet najbardziej bladego pojęcia. A jak Volvo należało do Forda, to czemu wtedy nie piałeś, że to amerykańska masakra, mimo, że samochody Volvo "kapały" wręcz Fordem? Czyżby dlatego, że przymiotniki piszesz z dużej litery i na tyle Ci "starcza" "pomyślunku"? Szukasz nowego samochodu w salonach Volvo? Przeszkadza Ci "czwórka"? Może poszukaj lepiej rozumu bo w to, że masz na taki samochód pieniądze, nigdy nie uwierzę.
31 sty 19:24 | ocena: 83%
Liczba głosów:18
83%
17%
| odpowiedzi: 3
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Artur Użytkownik anonimowy
~Artur :
No photo ~Artur Użytkownik anonimowy
A Jaguar ma na przykład powiązanie z IndyjskaTata a ta jak wiadomo nie produkuje zbyt dobrych samochodów a na Jaguar i tak cię nie stać tak jak na Chińskie Volvo
31 sty 21:25 | ocena: 75%
Liczba głosów:8
75%
25%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Zdzisław Użytkownik anonimowy
~Zdzisław
do ~Romuald:
31 sty 14:42 użytkownik ~Romuald napisał
Volvo z czasów kiedy marka była jeszcze Szwedzka a nie jak obecnie Chińska. Szukam obecnie samochodu ale w Volvo maja teraz tylko czterocylindrowe i to jeszcze jak drobie jak za chiński produkt, masakra. Kto to kupuje i jeszcze za to tyle płaci.
Volvo nigdy jeszcze nie było tak dobre, a setki tysięcy klientów, których przybywa na całym świecie pewnie się nie myli - no chyba, ze są pod wpływem zbiorowej halucynacji ;-) Pisanie takich głupot, że "chińskie to złe" jest po prostu ... głupie. Poczytaj chłopie trochę, poukładaj sobie fakty i wtedy zastanów się jeszcze raz, jak to możliwe, że Volvo XC60 to najchętniej kupowany SUV premium w Polsce?
1 lut 12:20 | ocena: 80%
Liczba głosów:5
80%
20%
| odpowiedzi: 2
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Wojtek Użytkownik anonimowy
~Wojtek :
Szkoda ze volvo ma w swojej ofercie max 4 cylindry i 2.0 L pojemności to za malo zeby konkurować z audi mercedesem czy bmw jesli ktos kupuje volvo to pomimo ich silnikow a nie dzieki nim
31 sty 23:47 | ocena: 50%
Liczba głosów:8
50%
50%
| odpowiedzi: 1
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~lolopj Użytkownik anonimowy
~lolopj
do ~Zdzisław:
1 lut 12:20 użytkownik ~Zdzisław napisał
Volvo nigdy jeszcze nie było tak dobre, a setki tysięcy klientów, których przybywa na całym świecie pewnie się nie myli - no chyba, ze są pod wpływem zbiorowej halucynacji ;-) Pisanie takich głupot, że "chińskie to złe" jest po prostu ... głupie. Poczytaj
Nie wiem, jak jest z autami, ale typowo chińskie przedmioty (z wyjątkiem może elektroniki), to najgorsze badziewie, jaki widziałem.
Nigdy nie korzystaj z chińskich lin, łańcuchów, czy innych rzeczy, które wykonane z chińskiej stali - pękają, jakby były z lekko utwardzonej plasteliny.
4 lut 07:40 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Piotr Użytkownik anonimowy
~Piotr :
made in china i tyle
3 lut 11:17 | ocena: 80%
Liczba głosów:5
20%
80%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
~Khamsin
do ~lolopj:
4 lut 07:40 użytkownik ~lolopj napisał
Nie wiem, jak jest z autami, ale typowo chińskie przedmioty (z wyjątkiem może elektroniki), to najgorsze badziewie, jaki widziałem.
Nigdy nie korzystaj z chińskich lin, łańcuchów, czy innych rzeczy, które wykonane z chińskiej stali - pękają, jakby były z
Problem jest złożony o tyle, że "chiński" to nie znaczy że o jakiejś jednolicie złej jakości. Abstrahując od produkcji zachodnich (w tym także np. tajwańskich) koncernów w Chinach, która generalnie jest przyzwoitej jakości bo musi spełniać oczekiwania tych koncernów to już w zakładach czysto chińskich sprawy te mają się różnie. Rzeczywiście wielu drobniejszych (znaczy takich co to zatrudniają setki ale nie tysiące pracowników) producentów posiada marne technologie, korzysta z marnej jakości materiałów produkuje rzeczy tandetne albo słabej jakości. Często na zamówienie rynków zachodnich ale nie tylko dlatego, że te tego chcą (co najwyżej tolerują ze względu na niską cenę!)ale dlatego, że nic lepszego nie potrafią. Mam osobiste doświadczenia z mechanizmami, które zamówiliśmy w Chinach, w konkretnym zakładzie jako kopię amerykańskich bo moja firma chciała zaoszczędzić. Chińczycy nie potrafili nawet po roku produkcji osiągnąć zadowalającego funkcjonowania niezbyt skomplikowanego mechanizmu ponieważ okazało się z powodu niedostatków technologicznych parę rzeczy musieli rozwiązać nieco inaczej. I to właśnie nie chciało działać bowiem oryginalna kinematyka układu została zaburzona. Nie potrafili przez to przebrnąć. Do tego słabej jakości stal co mi przypomina Twe słowa o "utwardzonej plastelinie". Byłem tam interweniować i rozpoznać problem na miejscu - ciekawe przeżycie i nikt mi o Chinach głupot opowiadać nie będzie (choć sinologiem nie jestem). Tak więc Twoim słowom mogę tylko przyklasnąć choć nie dotyczy to, powtórzę, wszystkich produktów ale i Ty poczyniłeś tu pewne zastrzeżenie.
4 lut 16:58
Liczba głosów:0
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~The Tiger@ Użytkownik anonimowy
~The Tiger@
No photo ~The Tiger@ Użytkownik anonimowy
do ~Georges:
No photo ~Georges Użytkownik anonimowy
3 lut 08:52 użytkownik ~Georges napisał
...
To auto zbyt awangardowe...". Istnieją wyłącznie SAMOCHODY a "auta" są paranoją chorych-debilnych mózgów.
Znowu mam wklejać SPNJ?
3 lut 22:24
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~qwfr Użytkownik anonimowy
~qwfr :
No photo ~qwfr Użytkownik anonimowy
często i gęsto 5 cylindrów + turbo to wizytówka Volvo ,
3 lut 20:46
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Leon Użytkownik anonimowy
~Leon
No photo ~Leon Użytkownik anonimowy
do ~Khamsin:
31 sty 19:24 użytkownik ~Khamsin napisał
Marka była szwedzka? Jak najbardziej. Tyle tylko, że w momencie debiutu 480-ki produkowała jeszcze samochód duński a ten, jak i cała rodzina Volvo 400 miała większość techniki od francuskiego Renault. Dowcip polega na tym, że w czasach kiedy Volvo było je
DOKŁADNIE !!! , a największe ŁAJNO na kołach na chwile obecną to wszelkie SZROTY z VAG!!!...
3 lut 18:04 | ocena: 67%
Liczba głosów:3
67%
33%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~ręce opadają Użytkownik anonimowy
~ręce opadają :
No photo ~ręce opadają Użytkownik anonimowy
Czy choć jedna osoba wypowiadająca się na forum jest użytkownikiem "chińskiego" volvo?? Zna z autopsji te marne 4 cylindrowe silniki?? Ma merytoryczne postawy aby wypowiadać się o czymś o czym nie ma zielonego pojęcia?? Czy Chrysler/Dodge/Jeep jest marką włoską?? Czy Jaguar/Land/Range Rover jest marką hinduską?? Od roku jestem właścicielem "chińskiego" Volvo XC90 z "tragicznym" 4 cylindrowym silnikiem T6 320 KM. W mojej ponad 30 letniej praktyce kierowcy to już 12 samochód i śmiem twierdzić, że najlepszy z dotychczasowych. Wcześniej było m.in. Volvo S40, które w żaden sposób nie mogę porównać do obecnego XC90. Zanim zaczniemy się wypowiadać dobrze choć udać się do salonu, wziąć samochód na weekend i samodzielnie się przekonać co jest wart. Pozdrawiam wszystkich normalnych i myślących. Współczuję zakompleksionym.
3 lut 17:31 | ocena: 100%
Liczba głosów:4
100%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Andrzej Użytkownik anonimowy
~Andrzej
do ~Piotr:
3 lut 11:17 użytkownik ~Piotr napisał
made in china i tyle
Torslanda jest juz w Chinach? To Chiny anektowaly Szwecje? Kurcze..Jaki to jestem niedoinformowany..Nie ma to jak czytac rzeczoew komentarze znafow tematu.
3 lut 14:13
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
~Khamsin
do ~zxcvb:
No photo ~zxcvb Użytkownik anonimowy
3 lut 13:40 użytkownik ~zxcvb napisał
Ty, ekspert, od kiedy to DAF był duński ?
A jakoś tak szybko pisałem i coś mi się głupio przekręciło. Oczywiście, że chodziło o holenderskiego DAF-a. To chyba jasne, nie? Nie no, żaden tam ze mnie ekspert. W rzeczonej przez Ciebie materii zajrzyj sobie do tego artykułu pana Burcharda (jest trochę poniżej okienko-link) i tam sobie rzuć okiem na komentarze to już będziesz wiedział jaki ze mnie "ekspert".
3 lut 13:57
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
~zxcvb
do ~Khamsin:
31 sty 19:24 użytkownik ~Khamsin napisał
Marka była szwedzka? Jak najbardziej. Tyle tylko, że w momencie debiutu 480-ki produkowała jeszcze samochód duński a ten, jak i cała rodzina Volvo 400 miała większość techniki od francuskiego Renault. Dowcip polega na tym, że w czasach kiedy Volvo było je
Ty, ekspert, od kiedy to DAF był duński ?
3 lut 13:40 | ocena: 100%
0%
100%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
~Andrzej
do ~Wojtek:
31 sty 23:47 użytkownik ~Wojtek napisał
Szkoda ze volvo ma w swojej ofercie max 4 cylindry i 2.0 L pojemności to za malo zeby konkurować z audi mercedesem czy bmw jesli ktos kupuje volvo to pomimo ich silnikow a nie dzieki nim
Rozumiem ze dla ciebie podsytawowe kryterium to ilosc cylindrow..Jak 4 to kicha, jak 6 badz 8 to super..No coz..Z niektorymi znafcami nie warto dyskutowac. Powiem ci tylko jedno: kup sobie tego Mercedesa albo Kaldi i nie ma problemu.Jak zaczniesz bulic za naprawy to moze cos zrozumiesz. Jak mam min. Kaldi A8 z V8..I wiesz..Spalila mi sie zarowka swiatel postojowych z przodu.Kosztuje moze 2 zl.A wiesz co trzeba zrobic zeby ja wymienic w tym niemieckim pudle?Wyjac pas przedni i wykrecic lampe.Robota na pol dnia i koszt rzedu 500zl..Mercedes to taki sam ïnzynierski kunsz".Pogadaj z mechanikami.
3 lut 12:33
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
~Andrzej
do ~Georges:
3 lut 08:52 użytkownik ~Georges napisał
...
To auto zbyt awangardowe...". Istnieją wyłącznie SAMOCHODY a "auta" są paranoją chorych-debilnych mózgów.
Torslanda jest juz w Chinach? To Chiny anektowaly Szwecje? Kurcze..Jaki to jestem niedoinformowany..Nie ma to jak czytac rzeczoew komentarze znafow tematu.
3 lut 12:27
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
~Georges :
...
3 lut 08:52 | ocena: 100%
0%
100%
| odpowiedzi: 2
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Saab Użytkownik anonimowy
~Saab :
No photo ~Saab Użytkownik anonimowy
Oskurna, avangardowo kupa zlomu nic nie wartego.
3 lut 08:46
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
~Romuald :
31 sty 14:42 | ocena: 75%
Liczba głosów:12
25%
75%
| odpowiedzi: 7
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Onet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.