Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Jaguar E-Type - nowe życie

13 cze, 16:21

Jaguar E-Type dostanie drugie życie. Dział Jaguar Classic przygotowuje 10 sztuk modelu E-Type odrestaurowanych do stanu fabrycznego zgodnie z oryginalną specyfikacją. Jaguar rozpoczął zbieranie zamówień na kompleksowo odnowione Jaguary E-Type serii 1, które mają pochodzić z programu „Reborn” i zostaną przygotowane w dedykowanym zakładzie w Coventry

Udostępnij
0
Skomentuj

W ramach tej inicjatywy brytyjscy specjaliści szukają samochodów do odrestaurowania i poddają je gruntownej odbudowie w oparciu o dokumentację fabryczną. Program zakłada pozostawienie jak największej liczby oryginalnych elementów i wymienienie na nowe tylko tych, których nie da się naprawić lub zregenerować. Używane są do tego wyłącznie części Jaguar Classic zgodne z oryginałami.

Jaguar E-Type - pierwszy odrestaurowany egzemplarz

Pierwszy egzemplarz E-Type serii 1 przygotowany przez Jaguar Classic został pokazany na targach klasyków w Essen. To egzemplarz w kolorze szarym z silnikiem 4,2 R6 pochodzący z 1965 r., który trafił do Kalifornii i przejechał 78 tys. mil, po czym został wycofany z użycia. Ma oryginalną karoserię, silnik i skrzynię biegów, które zostały przywrócone do stanu konkursowego. Także wnętrze zostało odnowione i wygląda jak przed ponad 50 laty.

Jaguar E-Type - ile kosztuje odrestaurowanie?

Oferta na pierwszą partię 10 samochodów zaczyna się od 285 tys. funtów, czyli niemal 1,5 mln zł, ale cenę można jeszcze podnieść zamawiając do samochodu nowocześniejsze rozwiązania, które pozwolą swobodniej używać go w ruchu drogowym. To m.in. udoskonalony system chłodzenia silnika z elementami z E-Type Lightweight, zsynchronizowana skrzynia biegów (o ile nie występowała w oryginalnym aucie), czy zaciski hamulcowe z serii 2.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Jaguar / TopGarage - materiały producenta

Jaguar E-Type

Jaguar rozpoczął zbieranie zamówień na kompleksowo odnowione Jaguary E-Type serii 1, które mają pochodzić z programu „Reborn” i zostaną przygotowane w dedykowanym zakładzie w Coventry. W ramach tej inicjatywy brytyjscy specjaliści szukają samochodów do restauracji i poddają je gruntownej odbudowie w oparciu o dokumentację fabryczną. Program zakłada pozostawienie jak największej liczby oryginalnych elementów i wymienienie na nowe tylko tych, których nie da się naprawić lub zregenerować. Używane są do tego wyłącznie części Jaguar Classic zgodne z oryginałami.

Foto: Jaguar / TopGarage - materiały producenta

Foto: Jaguar / TopGarage - materiały producenta

Jaguar E-Type - nowe życie (slajd 1 z 3)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego