Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Klasyki na Litwie – Zlot w Birżai

6 sie, 14:15

Ponad 120 klasycznych pojazdów pojawiło się na zlocie „Ponadczasowa klasyka 2018" w Birżach na Litwie. Gdzie leżą Birże (Birżai)? Na północy Litwy, kilka kilometrów od granicy z Łotwą.

Udostępnij
0
Skomentuj

To już 10 zlot organizowany w Birżach przez Klub Pojazdów Zabytkowych Klasika – przyjęliśmy zaproszenie prezydenta Egidijusa Einorisa i wyruszyliśmy do Birż (600 km z Warszawy w jedną stronę) z przedwojennym Mercedesem 230 z 1937 r. na lawecie.

Na miejscu zaskoczenie – miejscowość mała, ale zlot duży, z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Estonii, Rosji, a także z Polski przyjechało ponad 120 klasyków, w tym 20 przedwojennych.

Drugie zaskoczenie to różnorodność marek i modeli. Można byłoby przypuszczać, że pojawią się przede wszystkim auta z tzw. bloku wschodniego. Otóż nie – było wprawdzie kilka Wołg, ale oprócz nich cieszyły oczy i amerykańskie krążowniki z lat 50., i Mercedesy oraz dobrze utrzymane auta przedwojenne.

Dodatkową atrakcją było otwarcie prywatnego muzeum motoryzacji zorganizowanego przez miejscowego kolekcjonera D. Linkeviciusa.

W galerii zdjęcia z pokazu klasycznych aut w Birżach.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej