Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Klasyki w Topaczu: MotoClassic Wrocław 2014

21 sie 14 12:49

Zamek Topacz pod Wrocławiem to dla miłośników klasycznej motoryzacji miejsce szczególne – od 4 lat spotykają się tam właściciele i fani klasyków.

Udostępnij
0
Skomentuj

Czwarta edycja MotoClassic Wrocław zgromadziła ok. 300 pojazdów: old- i youngtimerów, poza tym pojazdy militarne, motocykle, a nawet zabytkowe traktory.

Blisko połowa z prezentowanych pojazdów to szacowne oldtimery, liczące sobie od kilkudziesięciu do nawet ponad stu lat. Oczywiście wszystkie na chodzie i w doskonałej kondycji.

Jakie klasyki zwracały szczególną uwagę? Najstarsze, a więc np. 102-letni Mercedes Pozen Józefa Kołoczka z Rybnika. Auto od kilkunastu lat jest ozdobą zlotów i konkursów elegancji, z każdego jego właściciel wraca z pucharem.

Mercedes Pozen z 1912 roku Mercedes Pozen z 1912 roku Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Podziwiano także jedyne w Polsce Bugatti T40 z 1928 roku należące do kolekcji Jana i Macieja Pedów z Gostynia. Auto odbudowywane wiele lat prezentuje się doskonale, a na torze pokazuje typowy dla tej marki sportowy pazur.

Bugatti T40 z 1928 roku Bugatti T40 z 1928 roku Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Z zabytkowych Mercedesów pojawiło się też kilka perełek. M.in. przedwojenny model 230n roadster z 1937 roku – jeden z kilku zachowanych na świecie.

Można było także podziwiać rzadki i cenny model 300S z lat 50. XX wieku – jest ich tylko kilka w Polsce. Pojawiły się też dwa Pontony cabrio z lat 60.

Mercedesy Pontony cabrio Mercedesy Pontony cabrio Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Klasą dla siebie były przedwojenne Rolls-Royce. Kilka egzemplarzy wystawiło Muzeum w Topaczu oraz prywatny kolekcjoner spod Poznania – Andrzej Roszkiewicz.

Rolls-Royce 2525 cabrio z 1934 r. Rolls-Royce 2525 cabrio z 1934 r. Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Sensacją było – sprowadzone z Muzeum Audi – Audi Typ C Alpensieger. 100 lat temu August Horch jadąc właśnie takim modelem w supertrudnym rajdzie alpejskim wygrał go po raz trzeci z rzędu i dostał puchar na własność.

Audi Typ C Alpensieger Audi Typ C Alpensieger Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

A oto nasza galeria najciekawszych i najcenniejszych oldtimerów, które odwiedziły Topacz.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej