Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Mercedes 500 SEC Gullwing - tuning ekstremalny

21 mar, 13:04

Złota plakietka na tylnej klapie mówi wszystko: „Coach Building by Styling Garage, Germany”

Udostępnij
0
Skomentuj

Chris Hahn, założyciel i szef zakładu, w biznesie nie stawiał na skromność. Celem jego strategicznych działań był raczej przepych. Swój warsztat założył w 1979 r. w Hamburgu-Schenefeld. Podczas gdy inni tylko podrasowywali auta, on sam konstruował i budował karoserie. Dla obrzydliwie majętnych, kapryśnych szejków lakierował całe floty samochodów w kolorach tęczy, wydłużał i poszerzał Mercedesy klasy S i dorobił nawet „500-ce” SEC szpanerskie skrzydlate drzwi.

Dlaczego? Bo klient tak sobie życzył. Przebudowa kosztowała 83 000 marek – więcej niż samo auto! I także dlatego, że inżynier Hahn, który legitymował się też tytułami mistrzowskimi w trzech innych fachach, potrafił to zrobić. Wykonanie i funkcjonalność jego realizacji były zawsze bez zarzutu.

Styling Garage wyrobiło sobie renomę i nie odprawiało z kwitkiem klientów, którzy mieli najbardziej zwariowane pomysły. Ten sen jednak długo nie trwał: w połowie lat 80. Chris Hahn ogłosił upadłość. Nie uratowało go nawet to, że sam na co dzień jeździł seryjnym Golfem.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Mercedes 500 SEC Gullwing - tuning ekstremalny (slajd 1 z 9)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego