Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Oldtimery w Ciechanowie

14 lip 14 11:39

Od piątku do niedzieli (18-20 lipca 2014 r.) Ciechanów stanie się stolicą zabytkowej motoryzacji.

Udostępnij
0
Skomentuj

Odbędzie się tam V Bankowo Najlepszy Rajd Pojazdów Zabytkowych. Skąd taka nazwa?

Organizatorem rajdu jest Polski Bank Spóldzielczy w Ciechanowie. Jego prezes – Andrzej Szwejkowski – to znany kolekcjoner i miłośnik zabytkowych pojazdów.

Pięć lat temu wymyślił i zorganizował rajd klasyków w Ciechanowie i w okolicach tego miasta. Impreza szybko stała się popularna i prestiżowa, pojawiają się na niej najcienniejsze pojazdy klasyczne w Polsce.

Np. dwa lata temu uczestnikiem Rajdu był Józef Kołoczek – właściciel najstarszego Mercedesa w Polsce – modelu Posen z 1912 roku.

W ub. roku do Ciechanowa dotarł Tadeusz Kozioł – właściciel jedynego w Polsce Mercedesa 300 SL Gullwing z 1954 roku.

Słynny i bardzo cenny Mercedes przyjechał do Ciechanowa tuż po zakończeniu najbardziej prestiżowego i najtrudniejszego rajdu klasyków Mille Miglia.

Mille Miglia to rajd rozgrywany we Włoszech na trasie 1000 mil (1600 km) – stąd nazwa. Pan Tadeusz ukończył tę ciężką próbę na doskonałym 222 miejscu, wyprzedzając m.in. kierowcę F1 Davida Coultharda!.

W tegorocznym, jubileuszowym – piątym Bankowo Najlepszym Rajdzie wystąpi ok. 70 załóg na zabytkowych samochodach.

Będzie je można podziwiać na rynku w Ciechanowie, który jest bazą dla pojazdów zlotowych i miejscem, skąd załogi będą wyruszać w trasę.

W piątek 18 lipca o godz. 10.00 zabytkowe auta wyruszą z ciechanowskiego rynku i pojadą w kierunku Ojrzenia, Glinojecka, Uniecka, Kosin do Mławy, a potem przez Dąbek i Pawłowo ok. 17.30 wrócą do Ciechanowa.

W sobotę 19 lipca trasa rajdu wiedzie z ciechanowskiego rynku do małej wioski Romany Sebory, potem przez Maków Mazowiecki, Kleszewo i Gołymin znów do Ciechanowa.

W niedzielę 20 lipca w samo południe planowana jest parada wszystkich zabytkowych pojazdów ulicami Ciechanowa z załogami w strojach z epoki.

Zdjęcia w naszej galerii przedstawiają załogi biorące udział w rajdzie w 2013 roku.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej