Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Polacy odrestaurowali wyjątkowe Ferrari 348

19 mar, 15:10

Ferrari 348 u numerze seryjnym 004 odzyskało swój dawny blask. Do stanu idealnego doprowadziła je firma z Polski

Udostępnij
0
Skomentuj

Włoski klasyk charakteryzuje się piękną linią nadwozia, autorstwa słynnego studia Pininfarina, wyróżniającą się charakterystycznymi wlotami powietrza po bokach i wysuwanymi reflektorami z przodu, które były krzykiem mody na przełomie lat 80. i 90. minionego wieku. Model 348 szybko zyskał przydomek „mała Testarossa”. Od czerwonego Ferrari w takiej kondycji nie można oderwać wzroku.

Projekt całkowitej renowacji samochodu został zrealizowany rękamim ojca i syna - Andrzeja i Piotra Dziurki, właścicieli firmy ALDA Motorsport. Wszystko zaczęło się od dokładnego rozłożenia samochodu na czynniki pierwsze oraz przeprowadzeniu selekcji wymontowanych części – dzięki temu udało się pozostawić jak największą ilość elementów w stanie oryginalnym lub nienaruszonym.

Ferrari 348 odrestaurowane w Polsce Ferrari 348 odrestaurowane w Polsce Foto: Michał Śliwiński

Sam proces renowacji rozpoczął się od usunięcia starych powłok lakierniczych z karoserii i zabezpieczeniu jej odpowiednimi podkładami. Następnie przyszedł czas na lakierowanie. Elementy mechaniczne również poddano wielu procesom: czyszczenia, mycia, szlifowania, piaskowania, polerowania i odnawiania powłok lakierniczych, galwanicznych, chromowanych. Wnętrze pojazdu zostało całkowicie odnowione.

Nazwa Ferrari 348 pochodzi od silnika zastosowanego w tym modelu. Liczba „34” oznacza pojemność 3,4 litra, a „8” - liczbę cylindrów. Silnik V8 generuje moc 300 KM i współpracuje z nietypową skrzynią biegów, umieszczoną poprzecznie tuz za nim. Pięciostopniowy manual ma biegi przesunięte o jeden w standardowym układzie H. Umieszczenie „dwójki” i „trójki” w linii prostej miało na celu skrócenie czasu zmiany najczęściej używanych biegów.

Ferrari 348 nr 004 jest obecnie w znakomitym stanie, tak jak trzy wcześniejsze egzemplarze, znajdujące się w muzeach Ferrari.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej