Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Rajd Monte-Carlo Historique 2011: wystartowali z Warszawy, pokonają 4100 km

27 sty 11 16:58

To historyczna chwila dla polskiego motorsportu. Po latach znów z Warszawy wystartował najstarszy klasyk. Wśród załóg nie zabrakło Fiatów 125p i Poloneza

Udostępnij
0
Skomentuj

Na warszawskim Placu Teatralnym zebrało się wielu kibiców, którzy chcieli zobaczyć dawne gwiazdy rajdów. W samochodach z lat siedemdziesiątych i sześćdziesiątych na starcie pojawiło się wiele znanych nazwisk jak m.in. szef słynnej stajni rajdowej Kronos Marc Van Dalen czy były kierowca wielu zespołów WRC Belg Bruno Thiry.

Warszawa przez pięć lat zabiegała o przyznanie jej prawa organizacji startu. Po raz ostatni była takim punktem w 1979 roku, ale w rajdzie, zaliczanym wówczas do klasyfikacji mistrzostw świata.

W tym roku mamy też wyjątkowo liczną polską ekipę. Po raz siódmy jada w tej imprezie bracia Jerzy i Wojciech Walentowiczowie (Alfa Romeo 2000 GTV), Tomasz Jaskłowski i Piotr Bany (Fiat 125p), Andrzej i Stanisław Podstawka (Fiat 125p), Jerzy Mazur i Jacek Storm (FSO Polonez), Andrzej Duszyński i Dariusz Bieńkowski (Fiat 125p), Włodzimierz Cierliński i Jacek Miller (Fiat 125p), Artur Burtan i Piotr Kot (Fiat 128 Coupe) ioraz prosto z Rajdu Dakar – Grzegorz Baran i Marcin Wydra (Mercedes 280 CE).

Aż 98 załóg z 16 krajów wyruszyło z Warszawy w kierunku Wrocławia, gdzie zaplanowano przerwę i dalej przez Czechy, Austrię, Włochy do Monte-Carlo. Poza Warszawą start do 14. Rallye Monte-Carlo Historique odbył się w czterech miastach: Barcelonie, Glasgow, Marrakeszu i Reims. W sumie organizatorzy dopuścili 328 załóg spośród ponad 700 zgłoszonych do udziału w tej wyjątkowej imprezie.

Zapraszamy do fotogalerii ze startu w Warszawie

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej