Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Tanio już było, czyli oferty z Essen 2016

13 kwi 16 11:33

TechnoClassica w Essen to w dużej części drogie, ekskluzywne oldtimery. Ale na dziedzińcach hal wystawienniczych można też znaleźć youngtimery w przystępniejszych cenach. Przygotowaliśmy ich przegląd

Udostępnij
0
Skomentuj

Targi w Essen zaliczyły kolejny rekord – przez 5 dni imprezy przewinęło się przez nią ponad 201 tys. zwiędzających (w zeszłym roku było to 190 tys. osób). Na 120 tys. m2 powierzchni można było obejrzeć 2,5 tys. aut, z których większość przeznaczona była na sprzedaż. W przypadku najdroższych propozycji widać wyraźnie, że następuje niewielka korekta cen – samochody z najwyższej półki nie znajdują nabywców tak szybko jak jeszcze przed rokiem. Oczywiście, o żadnym załamaniu rynku mowy być nie może, po prostu ceny niektórych aut były wywindowane do niebotycznego poziomu, a teraz przychodzi otrzeźwienie.

Mniejszy popyt na pojazdy najdroższe nie pociągnął za sobą segmentu tańszych samochodów. Wręcz przeciwnie – wśród youngtimerów ceny jeśli nie wzrosły to przynajmniej zatrzymały się na wysokim poziomie z roku poprzedniego. W galerii zdjęć prezentujemy kilkanaście przykładów ofert z dzedzińców między halami. Wszystkie prezentowane ceny mają charakter ofert i nie są jednoznaczne z wartością aut, ale obserwując sprzedaż aut widać było wyraźnie, że bufor do targowania się ze sprzedającymi w większości wypadków wynosił maksymalnie 10 procent.

Poleć
Udostępnij
0

Przeczytaj również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Tanio już było, czyli oferty z Essen 2016 (slajd 1 z 28)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego