Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej4.354.494.281.99
Średnio4.674.804.562.15
Najdrożej4.895.084.792.29

Techno Classica Essen 2007: Dla prawdziwych miłośników motoryzacji (fotogaleria)

30 mar 07 21:48
Udostępnij
0
Skomentuj

Stare samochody staję się coraz bardziej modne. Na całym świecie z roku na rok powstają dziesiątki klubów miłośników poszczególnych marek, modeli, a nawet roczników.

Największym spotkaniem miłośników starej motoryzacji o zasięgu światowym są targi w Essen, które odbyły się w dniach od 29.03-1.04. 2007 r. W tym roku tergi Techno Classica Essen odbyły się już po raz dziewiętnasty. Na 110 tys. metrów kwadratowych ponad 1 tys. wystawców z 15 krajów zaprezentowało ponad 2 tys. pojazdów, które posiadają zaszczytne prawo do miana zabytkowych.

Przyjechali wystawcy nie tylko z Europy, ale również z dalekiej Nowej Zelandii i RPA. W Essen można także było kupić, nie tylko drogie auta (najstarsze kosztowało aż 5 mln euro), ale także wszystko co potrzebne jest do renowacji (oryginalne części zamienne) i akcesoria. Znaczki firmowe, puszki po oleju, tablice rejestracyjne, miniatury – to tylko część tego co kolekcjonerzy i sprzedawcy proponowali zwiedzającym. Swoje usługi oferowały także firmy zajmujące się profesjonalną renowacją pojazdów, w tym dwie firmy z Polski.

Wśród najtańszych klasyków znalazł się także polski Maluch, co zdecydowanie nobilituje ten wysłużony pojazd.Targi starych samochodów w Essen to prawdziwa uczta, nie tylko dla koneserów. Sądząc po tabliczkach: sprzedane, także i w tym roku wiele zabytkowych pojazdów zmieniło właścicieli. Wiele z nich jednak nie było do sprzedania, gdyż są bezcenne i stanowią tylko wartość kolekcjonerską.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Auto Świat

Techno Classica Essen 2008: stare w blasku chromu

Techno Classica Essen 2007: Dla prawdziwych miłośników motoryzacji (fotogaleria)

Techno Classica Essen 2007: Dla prawdziwych miłośników motoryzacji (fotogaleria) (slajd 1 z 40)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego