Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Techno Classica Essen 2007: Dla prawdziwych miłośników motoryzacji (fotogaleria)

30 mar 07 21:48

Stare samochody staję się coraz bardziej modne. Na całym świecie z roku na rok powstają dziesiątki klubów miłośników poszczególnych marek, modeli, a nawet roczników.

Udostępnij
0
Skomentuj

Największym spotkaniem miłośników starej motoryzacji o zasięgu światowym są targi w Essen, które odbyły się w dniach od 29.03-1.04. 2007 r. W tym roku tergi Techno Classica Essen odbyły się już po raz dziewiętnasty. Na 110 tys. metrów kwadratowych ponad 1 tys. wystawców z 15 krajów zaprezentowało ponad 2 tys. pojazdów, które posiadają zaszczytne prawo do miana zabytkowych.

Przyjechali wystawcy nie tylko z Europy, ale również z dalekiej Nowej Zelandii i RPA. W Essen można także było kupić, nie tylko drogie auta (najstarsze kosztowało aż 5 mln euro), ale także wszystko co potrzebne jest do renowacji (oryginalne części zamienne) i akcesoria. Znaczki firmowe, puszki po oleju, tablice rejestracyjne, miniatury – to tylko część tego co kolekcjonerzy i sprzedawcy proponowali zwiedzającym. Swoje usługi oferowały także firmy zajmujące się profesjonalną renowacją pojazdów, w tym dwie firmy z Polski.

Wśród najtańszych klasyków znalazł się także polski Maluch, co zdecydowanie nobilituje ten wysłużony pojazd.Targi starych samochodów w Essen to prawdziwa uczta, nie tylko dla koneserów. Sądząc po tabliczkach: sprzedane, także i w tym roku wiele zabytkowych pojazdów zmieniło właścicieli. Wiele z nich jednak nie było do sprzedania, gdyż są bezcenne i stanowią tylko wartość kolekcjonerską.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej