CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej4.004.704.231.95
Średnio4.664.854.482.10
Najdrożej4.984.994.892.45

VIII zlot Retro zakończony!

2 sie 16 15:47
Udostępnij
0
Skomentuj

W miniony weekend (30-31 lipca) już po raz ósmy odbył się zlot pojazdów zabytkowych Retro

Na starcie w nowosądeckim Miasteczku Galicyjskim pojawiło się 60 samochodów – od youngtimerów z końca lat 80., po auta przedwojenne, m.in. Forda A czy mało znany amerykański Hupmobile, najprawdopobniej jedyny egzemplarz auta tej marki w Polsce. Dużą reprezentację miały też polskie samochody, w tym Fiaty 125p ze wszystkich okresów produkcji, oraz auta zza Wielkiej Wody. Nie zabrakło też motocykli (dwie milicyjne MZ-ki), a nawet pięknie odrestaurowanego motoroweru Simson.

VIII zlot Retro VIII zlot Retro Foto: Piotr Burchard / Auto Świat

Po prezentacji pojazdów w Nowym Sączu kawalkada przejechała do Szczawnicy, gdzie odwiedzający kurort mogli podziwiać auta zlotowiczów, a oni sami zwiedzili Muzeum Pienińskie, ukazujące historię terenów i życie górali pienińskich. Po popołudniowym powrocie ze Szczawnicy samochody można było znowu oglądać w Miasteczku Galicyjskim.

Zakończenie zlotu, poprzedzone przejazdem w eskorcie policyjnej, odbyło się w niedzielę na nowosądeckim Rynku, gdzie mieliśmy okazję wręczyć puchar Auto Świat Classic Pawłowi Tokarzowi, właścicielowi Rovera Mini – najmniejszego auta zlotu, którym nadal bezproblemowo można jeździć na co dzień.

Poleć
Udostępnij
0

Przeczytaj również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 1/2017 już w sprzedaży, a w nim m.in. auta marzeń lat 70. (od Opla Manty i VW Scirocco po Lamborghini Countacha LP400), Fiat 500 obchodzący swoje 60. urodziny oraz porównanie samochodów z obu stron żelaznej kurtyny.
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

VIII zlot Retro zakończony! (slajd 1 z 25)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego