Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

VIII zlot Retro zakończony!

2 sie 16 15:47

W miniony weekend (30-31 lipca) już po raz ósmy odbył się zlot pojazdów zabytkowych Retro

Udostępnij
0
Skomentuj

Na starcie w nowosądeckim Miasteczku Galicyjskim pojawiło się 60 samochodów – od youngtimerów z końca lat 80., po auta przedwojenne, m.in. Forda A czy mało znany amerykański Hupmobile, najprawdopobniej jedyny egzemplarz auta tej marki w Polsce. Dużą reprezentację miały też polskie samochody, w tym Fiaty 125p ze wszystkich okresów produkcji, oraz auta zza Wielkiej Wody. Nie zabrakło też motocykli (dwie milicyjne MZ-ki), a nawet pięknie odrestaurowanego motoroweru Simson.

VIII zlot Retro VIII zlot Retro Foto: Piotr Burchard / Auto Świat

Po prezentacji pojazdów w Nowym Sączu kawalkada przejechała do Szczawnicy, gdzie odwiedzający kurort mogli podziwiać auta zlotowiczów, a oni sami zwiedzili Muzeum Pienińskie, ukazujące historię terenów i życie górali pienińskich. Po popołudniowym powrocie ze Szczawnicy samochody można było znowu oglądać w Miasteczku Galicyjskim.

Zakończenie zlotu, poprzedzone przejazdem w eskorcie policyjnej, odbyło się w niedzielę na nowosądeckim Rynku, gdzie mieliśmy okazję wręczyć puchar Auto Świat Classic Pawłowi Tokarzowi, właścicielowi Rovera Mini – najmniejszego auta zlotu, którym nadal bezproblemowo można jeździć na co dzień.

Poleć
Udostępnij
0

Przeczytaj również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej