Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Volkswagen na Techno Classica Essen 2015

17 kwi 15 11:24

Podczas targów Techno Classica Essen 2015 jubileusz 40-lecia świętuje Volkswagen Polo. Producent przygotował specjalną ekspozycję.

Udostępnij
0
Skomentuj

Na stoisku Volkswagena możemy zobaczyć siedem pojazdów, które reprezentują pięć generacji Volkswagena Polo. Najstarszym egzemplarzem jest VW Polo L z 1975 roku, napędzane czterocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 0.9 l i mocy 40 KM.

Zapewne ciekawym egzemplarzem jest Volkswagen Polo G40, który w 1985 r. podczas 24-godzinnej jazdy ustanowił rekord średniej prędkości 208 km/h w klasie 1300 cm3.

Sportowe sukcesy odnosi najnowsza generacja Volkswagena Polo R WRC. Premiera tego samochodu odbyła się w 2013 r. podczas Rajdu Monte Carlo i od tego momentu rozpoczęło się nieprzerwane pasmo sukcesów uwieńczone tytułami indywidualnego mistrza Świata i najlepszego zespoły wśród producentów.

Techno Classica Essen 2015 zakończy się 19 kwietnia, a organizatorzy liczą na kolejny rekord frekwencji.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Volkswagen na Techno Classica Essen 2015 (slajd 1 z 9)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego