Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Weekend z klasykami - Nowy Dwór i Płock

26 maja 14 18:11

W najbliższy weekend (30, 31 maja i 1 czerwca) miłośnicy zabytkowej motoryzacji mają do wyboru 2 ciekawe imprezy: Rajd Pojazdów Zabytkowych w Nowym Dworze oraz zlot Mercedesem po Wiśle w Płocku.

Udostępnij
0
Skomentuj
3802

Do Nowego Dworu przyjedzie 30 najstarszych zabytkowych samochodów - od aut przedwojennych po „nowsze", wyprodukowane przed 1950 rokiem.

W Płocku spotkają się załogi kilkudziesięciu zabytkowych Mercedesów z całej Polski.

Rajd Nowodworski rozpocznie się w piątek 30 maja. Trasa wiedzie drogami wokół Nowego Dworu, zabytkowe auta dotrą także do Żelazowej Woli - miejsca urodzenia Fryderyka Chopina.

W sobotę 31 maja 30 zabytkowych samochodów będzie można podziwiać podczas konkursu elegancji w parku im Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim (od godz. 15 do 17). Załogi wystąpią w strojach z epoki.

Bazą rajdu nowodworskiego jest hotel Royal w Modlinie (ul. Szpitalna 93). Tam też można będzie podziwiać zabytkowe auta przed startem na trasę i po powrocie do bazy.

Wśród 30 zgłoszonych klasyków z Polski, Litwy, Czech i Slowacji na pewno duże zainteresowanie wzbudzą Mercedesy: 200 roadster z 1936 roku oraz 230 z 1937 roku.

Mercedes 200 roadster Mercedes 200 roadster Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Będzie też Dodge z 1919 roku oraz Aero z 1936 roku.

Aero 30 Aero 30 Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Stałym bywalcem rajdu nowodworskiego jest też Mercedes 170 z 1937 roku.

Mercedes 170 Mercedes 170 Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Udział w rajdzie zapowiedzieli także właściciele bardzo rzadkiego modelu Jaguara cabrio z 1948 roku:

Jaguar Jaguar Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

oraz Wanderera z 1938 roku:

Wanderer Wanderer Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Atrakcją Rajdu w Nowym Dworze Mazowieckim będzie też ciężarowy Ford T kolekcjonera z Warszawy, na którym podróżować będzie orkiestra Dixi Warsaw Jazz Band.

Zlot Mercedesem po Wiśle w Płocku rozpocznie się w sobotę - 31 maja - na płockim rynku - odbędzie się tam statyczna prezentacja kilkudziesięciu zabytkowych Mercedesów (w godz. 14.00-17.00).

Mercedesem po Wiśle Mercedesem po Wiśle Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

W niedzielę 1 czerwca zabytkowe Mercedesy zaparkują pod płockim zoo (od 12.00 do 15.00). Tam też będzie można podziwiać wszystkie klasyki.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej