Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Zabytkowe Mercedesy w Płocku: zlot 20-21 czerwca 2015

15 cze 15 15:50

Blisko setka zabytkowych Mercedesów odwiedzi Płock w weekend 20-21 czerwca 2015 r.

Udostępnij
0
Skomentuj

Klasyczne Mercedesy podziwiać będzie można na płockim Starym Rynku w sobotę 20 czerwca od 14 do 17.30.

Jak zapowiada organizator i komandor w jednej osobie – Maciej Kulas – w tym roku miłośnicy Mercedesów będą mogli obejrzeć wiele ciekawych i unikatowych modeli, m.in.: doskonale zachowaną ciężarówkę L4500 z wyciągarką szybowcową z roku 1954.

Na zlot przyjedzie też Mercedes 300 SE Coupe (W112) z roku 1963, kilka egzemplarzy kabrioletów 190 SL oraz modele 230-250-280 SL, (W113) czyli słynne Pagody.

Pojawi się też unikakatowy model 500 E (W124) z silnikiem przygotowanym przez... Porsche oraz terenowe Mercedesy G, również w wersji wojskowej.

Oprócz pokazu zabytkowych Mercedesów na Starym Rynku zaprezentują się także nowe modele stutgarckiej firmy – podstawione przez lokalnego dilera.

Pozostaje jeszcze wyjaśnienie dlaczego zlot w Płocku nazywa się Mercedesem po Wiśle? Otóż program pierwszych spotkań właścicieli i miłośników samochodów z gwiazdą na masce przewidywał rejs po Wiśle stateczkiem wycieczkowym Rusałka.

Rusałka kilka lat temu przestała pływać i została zezłomowana, ale nazwa rajdu pozostała. Po kilkuletniej przerwie tegoroczny zlot w Płocku znów przewiduje rejs po Wiśle – następczyni Rusałki nazywa się Marianna.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Nowy Auto Świat Classic 2/2017 już w sprzedaży a w nim megatest Porsche Turbo. Porównanie japońskiego wojownika i Kung Fu Pandy oraz liftbacki z lat osiemdziesiątych XX wieku. Na koniec klasyk, który zmienił historię.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej